Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lesznie obchodził jubileusz 55-lecia działalności. Związkowcy i zaproszeni goście świętowali go w hali Trapez w Lesznie.

Jubileusz zorganizowano w ramach Międzynarodowego Dnia Seniora. W części oficjalnej zasłużeni seniorzy otrzymali odznaki, wyróżnienia oraz dyplomy uznania za swoją działalność społeczną. Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, uhonorował leszczyńskich związkowców z PZERiI wyróżnieniami „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego. W jubileuszu uczestniczył wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki.

Dzięki wsparciu finansowemu m.in. z budżetu powiatu leszczyńskiego organizatorzy zaprosili na koncert znanego aktora, konferansjera  i wykonawcę Roberta Rozmusa. Wraz z nim na scenie wystąpili przedstawiciele leszczyńskiego koła PZEiR w rolach aktorów – amatorów.

foto M.Jaśkowiak elka.pl