Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. To ostatni w tym sezonie znaczący wynik mieszkańca powiatu leszczyńskiego.

Po dwóch z trzech turniejów Indywidulanych Mistrzostw Świata Juniorów Dominik Kubera wyprzedzał o punkt Maksyma Drabika i o osiem kolegę klubowego z Fogo Unii Leszno Bartosza Smektałę, ubiegłorocznego mistrza świata juniorów.

Turniej w czeskich Pardubicach wygrał Gleb Czogunow, ale w klasyfikacji łącznej najwięcej punktów zdobył Maksym Drabik i to on został mistrzem świata. O tytuł wicemistrza w biegu dodatkowym spotkali się Kubera i Smektała, zwycięsko z rywalizacji wypadł ten drugi.

Dominik Kubera oprócz brązowego medalu mistrzostw świata juniorów zdobył dwa tytuły mistrza Europy (indywidualny i drużynowy) oraz mistrzostwo Polski z Fogo Unia Leszno.