Dziś w Lesznie podpisana została umowa o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo z Funduszu Dróg Samorządowych.

W leszczyńskiej delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała dziewięć umów z samorządami regionu leszczyńskiego, w ramach których dofinansowane zostaną z budżetu państwa inwestycje drogowe. Wśród beneficjentów Funduszu Dróg Samorządowych jest także powiat leszczyński, który otrzyma 50 proc. kosztów przebudowy drogi Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. Umowę z wicewojewodą podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak i członek zarządu powiatu Rafał Jagodzik, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha.

Inwestycja, na którą dziś podpisano umowę o dofinansowanie, zostanie zakończona 31 października br. Prace o wartości ok. 5,1 mln zł wykonywane przez Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna są mocno zaawansowane.

{gallery}2019/Leszno_umowa_wojewoda_FDS_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}