5 listopada br. odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lesznie przetarg na sprzedaż zabudowanej działki w Potrzebowie, w gminie Wijewo. Wadium należy wpłacić do 29 października br.

Starosta leszczyński ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa o powierzchni 0,1739 ha. Położona jest w Potrzebowie, ma nieregularny kształt, jest ogrodzona, zabudowana budynkiem mieszkalnym w zabudowie wolnostojącej (dawny budynek szkolny) oraz budynkiem gospodarczym, oba są znacznie zużyte technicznie.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego dla gminy Wijewo nieruchomość jest położona na terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem usług.

Cena wywoławcza nieruchomości to 150 tys. zł, nabywca jest zwolniony z podatku VAT.

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 5 listopada br. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl., Kościuszki 4 b,  sala nr 18. Wadium należy wpłacić do 29 października 2019 r.

Ogłoszenie o przetargu