UKS Roszada Lipno został wicemistrzem Polski seniorów w 44 Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w warcabach 100-polowych w Markach koło Warszawy.

Drużyna UKS Roszada Lipno w składzie: Mateusz Niczyporuk, Filip Kuczewski, Tomasz Urbańczyk i Amadeusz Zyber- Moszak zdobyła srebrny medal w 44 Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w warcabach 100-polowych, rozgrywanych w Markach koło Warszawy. Zespól z Lipna był najmłodszym w zawodach i po raz drugi z rzędu wywalczył drużynowe wicemistrzostwo Polski.

Poziom gry był bardzo wysoki i wyrównamy. Młoda drużyna z Lipna z dużą determinacją walczyła o każdy punkt z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi  zawodnikami z innych klubów. Dwaj  najmłodsi zawodnicy UKS Roszada - Tomasz Urbańczyk i Amadeusz Zyber - Moszak zajęli  odpowiednio drugie i czwarte miejsca w klasyfikacji indywidualnej i zdobyli więcej punktów niż mistrzyni świata Natalia Sadowska.

Równolegle zostały rozegrane XXIV Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej z tempem gry 3 + 2 " na ruch na zawodnika. UKS Roszada Lipno z dorobkiem 12 punktów zajął czwarte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło jednego punktu.