Wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki w niedzielnych wyborach parlamentarnych został wybrany posłem. W ciągu najbliższych tygodni obejmie mandat parlamentarzysty.

Grzegorz Rusiecki w wyborach do Sejmu kandydował z czwartego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej PO .NO IPL Zieloni w okręgu kalisko – leszczyńskim. Poparło go 12.886 wyborców, co dało mu trzeci wynik na tej liście i miejsce w parlamencie wśród 12 posłów z tego okręgu.

Grzegorz Rusiecki był wicestarostą leszczyńskim  od 22 listopada ub.r., gdy Rada Powiatu Leszczyńskiego na pierwszej sesji kadencji 2018-2023 wybrała Zarząd Powiatu Leszczyńskiego.