Samorządy powiatowy i gminy Wijewo będą współpracować przy modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie leszczyńskim. Dzięki temu wzrośnie ich szansa na uzyskanie dotacji z budżetu Unii Europejskiej na inwestycje drogowe.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wójt Wijewa Mieczysław Drożdżyński podpisali porozumienie dotyczące partnerskiej współpracy obu samorządów na rzecz kompleksowych rozwiązań w ramach lokalnej infrastruktury drogowej. Będzie to załącznik do wniosku o przyznanie dotacji na przebudowę drogi powiatowej przebiegającej przez Brenno w gminie Wijewo. Powiat zamierza się ubiegać z wsparcie tej inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Gmina Wijewo z kolei w podpisanym porozumieniu zadeklarowała wykonanie własnej inwestycji drogowej, chce przebudować część ul. Wczasowej w Brennie, dojazdu nad jezioro i letnisko.

W przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania z PROW obydwie inwestycje – powiatowa i gminna - zostaną wykonane w 2018 r.

Porozumienie male