W gminie Krzemieniewo rozpoczął działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wśród zaproszonych  na inaugurację roku akademickiego gości był m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Krzemieniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku został zarejestrowany we wrześniu br., a jego prezesem wybrano wieloletniego wójta gminy Krzemieniewo Andrzeja Pietrulę.  W chwili inauguracji swej działalności uniwersytet liczy ponad 40 słuchaczy, w wieku od 55 lat. Jego działalność skupiać się będzie w trzech sekcjach: edukacyjnej, sportowo – turystycznej oraz artystycznej. Raz w miesiącu organizowane będą wykłady i wizyty studyjne.

W uroczystej inauguracji pierwszego roku akademickiego w domu kultury w Garzynie uczestniczyli m.in. wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Wykład inauguracyjny wygłosił redaktor naczelny Gazety ABC Antoni Neczyński.

fot. D.Marciniak leszno24.pl