Reprezentanci pięciu placówek uczestniczyli w Rydzynie w regionalnym konkursie wiedzy ekologicznej dla uczniów placówek kształcenia specjalnego. Każdy z uczniów za przygotowanie się do rywalizacji otrzymał nagrodę rzeczową.

Gospodarzem XXIV edycji konkursu był Specjalnym Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie. Drużyny z pięciu placówek kształcenia specjalnego rywalizowały o tytuł „Młodego przyjaciela środowiska”. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Ich zadaniem było napisanie testu, udzielenie odpowiedzi na pytania teoretyczne, a także rozwiązanie zadań praktycznych.

Pierwsze miejsca w obu grupach wiekowych zajęli uczniowie z Rawicza. W grupie młodszej drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Leszna, a trzecie - reprezentanci Rydzyny. W grupie starszej druga lokata przypadła uczniom z Brzezia, trzecia - z Leszna, a czwarta - z Górzna i Rydzyny.

Zdaniem organizatorów uczestnicy wykazali się sporą wiedzą na temat otaczającej nas przyrody. Przewodniczący komisji - wicestarosta Robert Kasperczak oraz Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie zgodnie podkreślili, że trud i nakład pracy włożony przez uczniów w przygotowanie do konkursu był godny podziwu.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową, której zakup był możliwy dzięki wsparciu władz powiatu leszczyńskiego, gminy Rydzyna oraz firm: Agromix z Rojęczyna i Kan-Bud z Kąkolewa. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki SOSW w Rydzynie: Elżbieta Dulat i Edyta Sznycer.