Dziś Specjalny Ośrodek Szkolono – Wychowawczy w Rydzynie obchodzi swe 70-lecie. Aktywnie w jego obchody włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy prowadzonej przez powiat leszczyński placówki.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców zrealizowali kilka jubileuszowych projektów: „Worek pełen książek, czyli 70 propozycji do przeczytania”, „70 zabaw, które nie tylko bawią, ale i uczą", „Słowniczek z okazji Jubileuszu 70-lecia Placówki". Wychowankowie internatu z zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzy przygotowali dzieła, by zdążyć je ukończyć przed uroczystością w Rydzynie.

Owocami tej wytężonej i wytrwałej pracy będzie wystawa zorganizowana w auli internatu ze zrealizowanego projektu „Worek pełen książek, czyli 70 propozycji do przeczytania", „Słowniczek z okazji Jubileuszu... Wydanie pierwsze” oraz collage ze zdjęć z zabawami.