Corocznie 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji w Zespole Szkół Specjalnych w Górznie zorganizowano akademię z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Z okazji Święta Służby Zdrowia dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie Iwona Stiller podziękowała pracownikom miejscowego Centrum Rehabilitacji za pracę. Uczniowie zaprezentowali uczestnikom akademii, w tym zaproszonym gościom, m.in. wicestaroście Robertowi Kasperczakowi wójtowi Krzemieniewa Andrzejowi Pietruli, program artystyczny.

- Podziękowali  tak, jak umieli  najlepiej: słowem, tańcem i piosenką oraz obdarowując własnoręcznie wykonanym upominkiem. W naszej szkole to ważne święto, ponieważ w szczególny sposób możemy wyrazić wdzięczność pracownikom Centrum Rehabilitacji w Górznie za ich pracę, cierpliwość i poświęcenie – informuje Renata Barczak-Piklikiewicz, nauczycielka ZSS w Górznie.