Maciej Wiśniewski został nowym wicestarostą leszczyńskim. Zastąpił Grzegorza Rusieckiego, który 13 października br.  uzyskał mandat posła.

Wybór Grzegorza Rusieckiego na posła oznaczał automatycznie utratę stanowiska wicestarosty leszczyńskiego. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego starosta Jarosław Wawrzyniak zaproponował na swego zastępcę Macieja Wiśniewskiego, mieszkańca Wilkowic w gminie Lipno, aktualnie prowadzącego firmę w branży spożywczej.

Maciej Wiśniewski ma bogate doświadczenie w administracji samorządowej – dwukrotnie był radnym Leszna, również dwukrotnie radnym sejmiku województwa wielkopolskiego, pracował w Ministerstwie Infrastruktury, a także kilka lat był sekretarzem gminy Śmigiel.

Rada Powiatu Leszczyńskiego w tajnym głosowaniu wybrała Macieja Wiśniewskiego na wicestarostę leszczyńskiego – za było 16 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.