Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała z samorządowcami powiatu leszczyńskiego umowę o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi powiatowej z Lipna w kierunku Smyczyny.

Powiat leszczyński otrzyma do 3,3 mln zł dotacji (60 proc. kosztów) z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie aż do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie. Inwestycja potrwa do końca sierpnia 2020 r., trwa procedura przetargowa.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała w Poznaniu umowy o dofinansowanie z budżetu państwa inwestycji z przedstawicielami ponad 20 samorządów. W imieniu powiatu leszczyńskiego umowę o dofinansowanie przebudowy drogi Lipno - Smyczyna podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak i członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Rafał Jagodzik, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha.