W ramach siódmej już  edycji  Programu Edukacyjnego „Zadrzewiamy Powiat” w powiecie leszczyńskim rozpoczęły się  nasadzenia  przy drogach  powiatowych.

W tym roku nasadzenia zaplanowano przy drodze nr 4709P  na odcinku Kąkolewo -  Łoniewo - Osieczna (uzupełnienie 10 szt. lipy),  przy drodze nr 4779P na odcinku Strzyżewice - Henrykowo (60 szt. wierzby), przy drodze nr 4772P w miejscowości Przybyszewo (uzupełnienie 5 szt. klonu kulistego), przy drodze nr 6263P na odcinku Nowa Wieś - Pawłowice (uzupełnienie 30 szt. klonu), przy drodze nr 4797P na odcinku  Pawłowice -  Lubonia (25 szt.  klonu), przy drodze nr 4777P na odcinku Gronówko - Wyciążkowo (uzupełnienie 20 szt. lipy), przy drodze nr 6263P na odcinku Leszno - Nowa Wieś (uzupełnienie 15 szt. klonu), przy drodze 4801P w miejscowości Dąbcze (uzupełnienie 15 szt. jarzębu szwedzkiego), przy drodze 4800P na odcinku Dąbcze - Rydzyna (uzupełnienie 10 szt. klonu kulistego i 5 szt. lipy), przy drodze 4803P na odcinku Kłoda - Moraczewo (uzupełnienie 50 szt. jarzębu szwedzkiego).

Akcja ta jest wynikiem wykonywania obowiązkowych nasadzeń zastępczych w ramach planowanej wycinki drzew. Jej celem jest pielęgnowanie i utrzymywanie na obszarze powiatu drzewostanu odpowiedniej ilości i jakości, co przynosi korzyści ekologiczne zarówno ludziom, jak i zwierzętom (w tym pszczołom). Na nasadzenia w budżecie powiatu zaplanowano ok. 23 tys. zł.