W wieku 72 lat zmarł Maciej Wojciechowski, były geodeta powiatowy i naczelnik w Starostwie Powiatowym w Lesznie.

Maciej Wojciechowski swoje życie zawodowe związał zarówno z administracją publiczną, jak i z firmami geodezyjnymi. Pracował kolejno w Powiatowym Biurze Geodezji i Urządzeń Rolnych w Lesznie, Biurze Geodety Miejskiego w Lesznie, Wojewódzkim Biurze Geodezji i Kartografii w Lesznie i Urzędzie Wojewódzkim w Lesznie. Następnie kilka lat pracował w firmach geodezyjnych, by znów trafić do administracji – Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Lesznie. Po kilkuletnim okresie prowadzenia własnej firmy od 2007 r. aż do przejścia na emeryturę w 2011 r. był geodetą powiatowym i naczelnikiem Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Pogrzeb Macieja Wojciechowskiego odbędzie się w czwartek 7 listopada o godz. 12:00 na cmentarzu parafialnym w Lesznie przy ul. Kąkolewskiej.

Na zdjęciu - pożegnanie w Starostwie Powiatowym w Lesznie odchodzącego na emeryturę w 2011 r. Macieja Wojciechowskiego (na zdjęciu w środku)