Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie w ramach projektu „Spotkania z kulturą” odwiedzili Poznań.

Uczniowie zaplanowali wyjazd na zajęciach szkolnego kółka turystycznego, sprawdzając wcześniej rozkłady jazdy autobusów, pociągów i tramwajów, studiując mapę miasta oraz odwiedzając przydatne strony internetowe muzeów. Już podczas wizyty w Poznaniu skorzystali z oferty Informacji Turystycznej i uzyskali mapki i foldery o Poznaniu oraz Wielkopolsce.

Wyjazd do Poznania w ramach programu innowacji pedagogicznej „Spotkania z kulturą” obejmował zwiedzanie starego miasta, obejrzenie pokazu koziołków poznańskich na ratuszu miejskim, a także udział w warsztatach wypieku rogali świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum Poznania. Tam w zabawny i ciekawy sposób uczniowie poznali historię i tradycję Poznania oraz gwarę wielkopolską.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie „Bramy Poznania”, czyli interaktywnego muzeum Ostrowa Tumskiego. Każdy uczestnik otrzymał audioprzewodnik i mógł zwiedzać muzeum wielozmysłowo, korzystać z multimedialnych eksponatów, a także oglądać filmy dydaktyczne wzbogacone o tłumaczenie na język migowy.

Wycieczka była okazją do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym Poznania oraz nabycia większego doświadczenia w dziedzinie turystyki.

{gallery}2019/Rydzyna_SOSW_wycieczka_Poznan_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}