Lena Małecka, zawodniczka Klubu Sportowego KUK-SON Pawłowice, zdobyła w Belgradzie Puchar Świata w taekwondo olimpijskim.

W Pucharze Świata „Serbia Open 2019” taekwondo olimpijskim w stolicy Serbii Belgradzie uczestniczyło ponad 700 zawodników i zawodniczek z 45 państw. Klub Sportowy KUK-SON Pawłowice reprezentowała w ramach kadry narodowej juniorów Lena Małecka.

Lena Małecka zdobyła złoty medal w kategorii junior - waga – 44 kg. W finale po bardzo wyrównanej walce pokonała rywalkę z Rosji wynikiem 15:12. Dzięki dobrej postawie zawodniczki z pawłowickiego klubu i pozostałych zawodników kadra narodowa juniorów zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju.

Dla Leny Małeckiej jest to już trzeci w tym roku medal zdobyty podczas zawodów Pucharu Świata.