7 listopada br. w Rojęczynie, gmina Rydzyna, odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca postać dr. Witolda Celichowskiego, znanego adwokata, pierwszego po odzyskaniu niepodległości wojewody poznańskiego, właściciela majątku Rojęczyn.

Dr. Witold Celichowski (1874-1944) był znanym wielkopolskim adwokatem, pierwszym po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wojewodą poznańskim (1919-23). Potem związał się z powiatem leszczyńskim, w latach 1923-39 był właścicielem majątku Rojęczyn z folwarkami Kaczkowo i Lasotki, był także wiceprzewodniczącym Kuratorium Fundacji Sułkowskich w Rydzynie.

7 listopada br. o godz. 15:45 na dawnym dworze dr. Witolda Celichowskiego w Rojęczynie – obecnie siedzibie szkoły podstawowej - zostanie odsłonięta upamiętniająca go tablica, powstała z inicjatywy m.in. starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Odsłonięcie tablicy nastąpi w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie - Armii Krajowej.

Program uroczystości:

godz. 15:45 - odsłonięcie tablicy

godz. 16:10 - msza w kościele w Kaczkowie

godz. 16:55 - złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej

godz. 17:20 - uroczysty apel w sali wiejskiej

godz. 18:00 - koncert chórów Stowarzyszenia Chór Nauczycieli Gminy Rawicz i Chóru im. K.Kurpińskiego w Sarnowie

ok. godz. 19:00 - spotkanie przy kawie