Dziś oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową przez Krzycko Wielkie w gminie Włoszakowice.

W 2018 r. przebudowana została droga przez Krzycko Małe, w tym roku powiat leszczyński zlecił przebudowę ok. 1,1 km drogi przez Krzycko Wielkie. Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna wymieniła krawężniki po obu stronach jezdni, nawierzchnię chodnika oraz utwardzonych zjazdów, a także studni kanalizacji deszczowej. Na koniec ułożona została warstwa wyrównawcza asfaltu. Warstwa ścieralna natomiast została wykonana w ramach odtworzenia nawierzchni po zakończonej zleconej przez gminę Włoszakowice budowie kanalizacji sanitarnej.

Inwestycja kosztowała blisko 1,1 mln zł, a sfinansowały ją po około jednej trzeciej powiat leszczyński, gmina Włoszakowice i spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego, do siedziby której codziennie dociera około stu tirów.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz wiceprezes spółki Werner Kenkel Adam Kenkel i skarbnik powiatu leszczyńskiego Marcin Wydmuch.

By przejazd przez Krzycko Małe i Krzycko Wielkie odbywał się w całości w odpowiednim standardzie powiat leszczyński planuje w najbliższym czasie przebudowę ok. 800 mb drogi przez Krzycko Wielkie, od granicy z Krzyckiem Małym do ul. Mórkowskiej.

{gallery}2019/droga_Krzycko_otwarcie_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}