Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej przez Święciechowę.

Zwycięzca przetargu spółka Infrakom z Kościana do 14 grudnia br. ma przebudować ok. 1,7 km drogi powiatowej nr 4771P w Święciechowie, na odcinku od ronda przy wiadukcie przy drodze ekspresowej S5 od strony Leszna do ronda z drogami w kierunku Wilkowic i Włoszakowic.

Zakres prac obejmuje frezowanie starej nawierzchni bitumicznej, regulację istniejących włazów studni ściekowych, studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę studni ściekowych, ułożenie krawężników drogowych i obrzeży oraz wykonanie nawierzchni oraz podbudowy chodnika, a na koniec ułożenie dwóch warstw nawierzchni asfaltowej. W celu  wzrostu bezpieczeństwa użytkowników drogi wykonane zostanie oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych, a także zamontowany będzie radar z tablicą o informującą o prędkości ruchu pojazdów jadących od strony Leszna.

Pracownicy spółki Infrakom sfrezowali już większość starej nawierzchni, w najbliższych dniach będzie układana warstwa wyrównawcza asfaltu.

Inwestycja kosztować będzie ok. 1,3 mln zł, prace sfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa.

{gallery}2019/droga_Swieciechowa_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}