Na strzelnicy sportowej w Lesznie rozegrano turniej strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej Ligi Obrony Kraju rozegrano w Lesznie zawody w strzelectwie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i średnich z Leszna i powiatu leszczyńskiego, którzy strzelając z karabinów pneumatycznego i sportowego rywalizowali indywidualnie i drużynowo.

W rywalizacji drużynowej w dwuboju strzeleckim wśród podstawówek wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lesznie, przed SP we Włoszakowicach i pierwszą drużyną SP w Osiecznej. Natomiast wśród szkół średnich wygrała drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, przed ex aequo  I LO oraz pierwszą drużyną II LO z Leszna.

Patronat nad zawodami objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który wręczał młodym sportowcom i ich opiekunom puchary i medale. Część pucharów zostało sfinansowanych z budżetu powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2019/Leszno_strzelectwo_LOK_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}