W leszczyńskiej Ćwiczni rozegrano dwa coroczne turnieje bokserskie – im. Jana Pawlaka i im. Janusza Stawińskiego – Harcerza.

Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno co roku organizuje Ogólnopolski Turniej Bokserski im. Jana Pawlaka oraz Turniej Bokserski im. Janusza Stawińskiego ps. Harcerz. Tradycyjnie licznie w nim uczestniczą zawodnicy z klubów regionu leszczyńskiego.

W Turnieju im. Jana Pawlaka swoje walki wygrali trzej zawodnicy Polonii - Mikołaj Łabiński (waga 54 km), Albert Wawrzyniak (75 kg) i Wiktoria Sprutta (60 kg), natomiast remisem zakończył się pojedynek Mateusza Płucienniczaka ze Sportów Walki Rawicz z Hubertem Wiśtakiem Champion Wołów (+80 kg). Natomiast w Turnieju im. Janusza Stawińskiego walkę przez nokaut w drugiej rundzie wygrał bokser Polonii 1912 Leszno Hubert Kielaszewski.

Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznana została Wiktoria Sprutta z Polonii 1912 Leszno, za najlepszego zawodnika - Jakuba Baranowskiego z Gwardii Wrocław, za najlepszego trenera - Łukasza Mikołajczaka z Polonii 1912 Leszno, drużynowo zwyciężył klub z Leszna, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Albert Wawrzyniak.

Patronat nad turniejami bokserskimi objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowano zakup części pucharów.

Fot. M.Konieczny  elka.pl

{gallery}2019/Leszno_boks_Turniej_Pawlaka_Turniej_Stawinskiego_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}