W Lipnie oficjalnie oddano do użytku nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej.

Działająca w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnie od ponad dziesięciu lat zabiegała o nową remizę. Od 1964 r. druhowie mieli swą siedzibę w budynku Urzędu Gminy Lipno, ale obiekt stał się już zbyt ciasny i niefunkcjonalny.

Za ok. 1,6 mln zł, na zapleczu urzędu gminy, zbudowano nową remizę OSP, najnowocześniejszy tego typu obiekt w powiecie leszczyńskim. W budynku zlokalizowane zostały trzy garaże dla wozów bojowych, szatnie, magazyn, zaplecze socjalne oraz salka konferencyjna i aneks kuchenny.

W uroczystości otwarcia remizy uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniaka, który prezesowi OSP Lipno Grzegorzowi Małemu przekazał kupioną przez powiat suszarkę do węży strażackich.

fot. J.Kuik leszno24.pl

{gallery}2019/Lipno_remiza_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}