Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło przetarg na odmulenie rowów melioracyjnych przy drogach powiatowych. W ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy w sześciu gminach zostaną wykonane prace ma 24 km rowów.

Starostwo ogłosiło przetarg, w którym szuka wykonawców na odmulenie rowów melioracyjnych. Zakres robót obejmuje wykopy koparką podsiębierną namułu, mechaniczne plantowanie skarp rowu i usunięcie korzeni z dna rowów i w części gmin – także transport urobku.

- Po konsultacjach z Zarządem Dróg Powiatowych w Lesznie i Rejonowym Związkiem Spółek Wodnych ustaliliśmy, że w tym roku odmulimy 24 km rowów. Celem prac w sześciu gminach powiatu (bez Wijewa) jest poprawa stosunków wodnych w powiecie – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Termin składania ofert przez wykonawców mija 27 kwietnia br.

IMG 20160405 133847 maly