Młodzież Specjalnego Osrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyli w widowisku słowno-muzycznym „Powrót Leszna do macierzy - krótka lekcja historii”.

Uczniowie klas VI - VIII Szkoły Podstawowej oraz Branżowej I Stopnia uczestniczyli w wycieczce do Leszna. Pod opieką nauczycieli Hubert Głowacza i Moniki Kujawskiej - Walkowiak zobaczyli  historyczne miejsca w centrum miasta - pamiątkową tablicą ku czci pomordowanych 21 października 1939 r.  i  pomnik Powstańców Wielkopolskich w parku na pl. Kościuszki. Uczniowie uczestniczyli także w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie i   obejrzeli widowisko słowno - muzyczne „Powrót Leszna do macierzy - krótka lekcja historii”. Na zakończenie pobytu w Lesznie uczniowie obejrzeli wystawę „Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce w latach 1939-1945”, którą z okazji 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej przygotowało Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.