Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna zakończyło przebudowę drogi powiatowej Dąbcze - Nowa Wieś. Trwają odbiory techniczne inwestycji.

Zgodnie z umową przebudową objętych zostało ok. 3,8 km drogi od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy tej miejscowości z Kąkolewem. Prace polegały na  wzmocnieniu krawędzi jezdni, poszerzeniu jej do sześciu metrów, przebudowie chodników, oczyszczeniu i wyprofilowaniu rowów drogowych, regulacji studni wpustowych kanalizacji deszczowej oraz ułożeniu dwóch warstw asfaltu. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna zakończyło prace, trwają odbiory techniczne.

Inwestycja będzie kosztować powiat leszczyński ok. 5,1 mln zł. Połowę kosztów stanowi dotacja z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

{gallery}2019/droga_Dabcze_Kakolewo_2019_9,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}