W bibliotece w Wilkowicach rozpoczęły się warsztaty fotograficzne dla młodych mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Współfinansowany z budżetu powiatu projekt realizuje Fundacja sztuka ze Święciechowy.

Projekt „Fotograficzny wir talentów” to cykl warsztatów fotograficznych dla ok. 30 mieszkańców powiatu leszczyńskiego w wieku 10-18 lat. Efektem końcowym zajęć będą zdjęcia w formie pocztówek z interesującymi miejscami powiatu. W ramach projektu zorganizowany został także otwarty konkurs fotograficzny „Powiat w obiektywie”.