Rada Powiatu Leszczyńskiego na XVII sesji w Rydzynie podjęła siedem uchwał, m.in. w sprawie podpisania porozumienia w sprawie powierzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Leszczyńskiego.

Rozszerzony o jeden punkt porządek obrad przewidywał podjęcie przez radnych siedmiu uchwał.  Trzy z nich dotyczyły nowelizacji zasad i trybu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz studentów z terenu powiatu leszczyńskiego. Co roku Zarząd Powiatu Leszczyńskiego rozpatruje złożone wnioski i przyznaje nagrody młodym mieszkańcom powiatu, wyróżniającym się w nauce oraz działalności artystycznej i sportowej.

Ponadto radni wybrali wicestarostę Macieja Wiśniewskiego na przedstawiciela powiatu do Organizacji Turystycznej LESZNO-REGION, zadeklarowali zabezpieczenie w budżecie środków finansowych (wartość projektu wynosi 1,2 mln zł, z czego tzw. wkład własny to 180 tys. zł) przeznaczonych na realizację projektu „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Leszczyńskiego wraz z rozbudową e-usług” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 2020 oraz zgodzili się na podpisanie porozumienia z gmina Włoszakowice w sprawie powierzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej Gminnej Bibliotece Publicznej we Włoszakowicach. Rada Powiatu Leszczyńskiego postanowiła także nie uwzględnić postulatów zawartych w petycji w interesie publicznym dotyczącej wprowadzenia w Starostwie Powiatowym w Lesznie Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów.