Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wydał rozporządzenie w sprawie podjęcia działań w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń na terenie województwa wielkopolskiego. W dwóch gminach powiatu leszczyńskiego – Wijewo i Włoszakowice - nakazał odstrzał sanitarny dzików.

Wojewoda wielkopolski na obszarze powiatów: wolsztyńskiego, leszczyńskiego (gmina Wijewo i Włoszakowice), grodziskiego (gmina Rakoniewice i Wielichowo) i nowotomyskiego (gmina Zbąszyń) nakazał m.in. odstrzał sanitarny dzików w terminach ustalonych przez powiatowych lekarzy weterynarii oraz poszukiwania w celu znalezienia padłych dzików lub ich części.

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego