W niedzielę 17 kwietnia br. w Smyczynie odbędą Zawody Furmana. Uczestnicy widowiskowej rywalizacji będą prezentować swe umiejętności w pracach leśnych i wiejskich.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej organizuje zawody po raz czwarty. Ich pomysłodawcą był Marek Kozłowski z Wilkowic. Na ranczo w Smyczynie znów w niedzielę zjadą furmani z regionu leszczyńskiego.

Startujący w rywalizacji będą musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu prac wiejskich i leśnych. Organizatorzy przygotowali dla nich zręcznościowe tory przeszkód. Poza konkurencją zaplanowano także konkurs siły uciągu.

Dla widzów zawodów przygotowano wiele atrakcji, także gastronomicznych.

Zawody Furmana rozpoczną się w niedzielę o godz. 13 na Ranczu Smyczyna.

Furman 2015