Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze awansowali do ćwierćfinału Pucharu Europy TT Inter Cup. Zawodnicy z gminy Rydzyna pokonali na wyjeździe niemiecki TSG Zellertal aż 7:0.

Spotkanie w Zellertal od początku do końca przebiegało pod dyktando drużyny z powiatu leszczyńskiego. W całym meczu przyjezdni oddali swoim przeciwnikom tylko trzy sety. Komplety punktów dla Wametu w spotkaniu z Zellertal wywalczyli bracia Krzysztof i Tomasz Mrozkowie oraz Mateusz Przybył. W grze podwójnej przekonywujące zwycięstwo odniosła z kolei para Wojciech Chrząszcz/Tomasz Mrozek.

Ostatecznie Wamet Dąbcze rywalizację w grupie C Pucharu Europy TT Inter Cup zakończył na drugim miejscu, pierwsze należy do ASD Tennistavolo Norbello z Włoch. Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Oprócz Wametu Dąbcze o trofeum Josefa Simecka powalczą także TTC Raiffeisen Sarnthein (Włochy), TTV Rees-Groin (Niemcy), ATUS Gumpoldkirchen (Austria), TSV Korntal Tischtennis (Niemcy), PPC Jeumont (Francja), Ingre CMPJM (Francja) i KS Orlicz Suchedniów (Polska).

TSG Zellertal – Klub Sportowy Wamet Dąbcze 0:7

Matthias Ermel – Krzysztof Mrozek 0:3 (-8,-7,-1)

Silke Ermel – Tomasz Mrozek 1:3 (5,-5,-8,-10)

Lukas Grünewald – Mateusz Przybyl 0:3 (-9,-7,-2)