Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach awansowała do finału mistrzostw Polski szkół w szachach szybkich.

Drużyna ZSO we Włoszakowicach zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Wielkopolski szkół w szachach drużynowych w Zbąszyniu, rozgrywanych w ramach  Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Występowała w składzie: Gabriela Zielinowska, Szymon Biegański, Nikodem Wolniczak, Alicja Janiszewska, ich opiekunem była Olga Ciszewska. Najlepszy wynik – 7 pkt - uzyskała Gabriela Zielinowska, co dało jej drugie miejsce na trzeciej szachownicy. Do historycznego drużynowego brązowego medalu zabrakło jednej więcej wygranej partii. W turnieju uczestniczyło 39 drużyn.

ZSO Włoszakowice uzyskał awans do finału mistrzostw Polski szkół w szachach szybkich.