W Nowej Wsi oficjalnie zakończona została przebudowa drogi powiatowej Dąbcze - Nowa Wieś – Kąkolewo.

Przebudowa została droga o długości  ok. 3,8 km, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy tej miejscowości z Kąkolewem. Prace polegały na  wzmocnieniu krawędzi jezdni, poszerzeniu jej do sześciu metrów, przebudowie i budowie chodników i zjazdów o powierzchni 1910 m2, ułożeniu 2.517 mb krawężników betonowych, 726 mb obrzeży betonowych i oczyszczeniu i wyprofilowaniu 2.766 mb rowów drogowych, regulacji studni wpustowych i budowie 250 mb kanalizacji deszczowej, zamontowaniu radaru informującego o prędkości jazdy pojazdów oraz ułożeniu 46.486 m2 asfaltu w postaci warstw wyrównawczej i ścieralnej. W ub.r. na tym odcinku zbudowana została ścieżka rowerowa.

Tegoroczna inwestycja kosztowała ok. 5,1 mln zł, połowę kosztów stanowi dotacja z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, przedsięwzięcie zostało także dofinansowane przez gminę Rydzyna. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna.

Nowa Wieś jest pierwszą miejscowością w powiecie leszczyńskim, która ma przebudowane wszystkie odcinki dróg powiatowych, a przy nich zlokalizowane są ścieżki rowerowe.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyły m.in. władze powiatu leszczyńskiego ze starostą Jarosławem Wawrzyniakiem na czele, władze gminy Rydzyna z burmistrzem Kornelem Malcherkiem na czele i przedstawiciele wykonawcy.

{gallery}2019/droga_Dabcze_Kakolewo_2019_otwarcie,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}