Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego. Impreza tradycyjnie odbyła się w sali wiejskiej w Długich Starych w gminie Święciechowa.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 dzieci oraz ich rodzice zastępczy. Powitał ich kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz. W spotkaniu uczestniczył skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

Podczas spotkania mikołajkowego dzieci wykonały  ozdoby choinkowe, którymi udekorowały choinkę. Dzieci i dorosłych zabawiał Elf. Tradycyjnie do dzieci przybył Święty Mikołaj, który wręczył im paczki świąteczne. Jak co roku imprezę uświetniły kolorowe balony przygotowane przez Beatę Budzyńską, pełniącą funkcję zawodowej rodziny zastępczej.

Uczestnicy wspólnie biesiadowali przy świątecznym posiłku przygotowanym przez panie z Koła Emerytów i Rencistów w Święciechowie. Organizacją i obsługą imprezy mikołajkowej zajęli się pracownicy PCPR w Lesznie. Oprawę  muzyczną i konkursową  przygotował Klub Uśmiechu Aminek, którą reprezentował  Elf- Święty Mikołaj. Akcja została sfinansowana przez powiat leszczyński.