Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie zorganizowały w siedzibie starostwa powiatowego kiermasz ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych. Kiermasz odwiedził wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Wszystkie ozdoby wykonali ręcznie w wielu technikach uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej  „PRO – ACTIV”.

Rękodzieła wykonane przez uczestników WTZ z Rydzyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

WTZ działa w Rydzynie od 1999 r. To placówka pobytu dziennego, zajmująca się rehabilitacją społeczną i zawodową oraz wsparciem osób niepełnosprawnych w uzyskaniu samowystarczalności pozwalającej na samodzielne i aktywne życie osobiste, zawodowe i społeczne. Zajęcia odbywają się w pracowniach o różnych profilach zawodowych - gospodarstwa domowego, krawiecko – dziewiarskiej, tkackiej, stolarskiej, plastycznej i komputerowej.

{gallery}1.2019/Kiermasz_Wice,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}