Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, uczestniczący w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020, wyjechali na wycieczkę do Poznania.

Wyjazd do stolicy Wielkopolski zaczął się  od zwiedzania kapsuły czasu „Blubry - Legendy Poznańskie 6D”, w której mieli do pokonania magiczny labirynt, w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiami, wysłuchali legendy o Poznaniu, obejrzeli malowidła naścienne wykonane w technice 3D, poznali gwarę poznańską.

Kolejnym etapem wycieczki był obowiązkowy seans trykających się na ratuszowej wieży na Starym Rynku koziołków w świątecznej odsłonie i wysłuchanie hejnału, a następnie wizyta na Betlejem Poznańskim (jarmarku bożonarodzeniowym) na Starym Rynku i Placu Wolności. Na koniec uczniowie udali się do Tajemniczego Pokoju, gdzie w grupach w różnych pokojach zagadek pełni emocji rozwiązywali logiczne zadania. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami i świetnie się bawiły.