Powiat leszczyński podpisał porozumienia z trzema gminami, które złożyły wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W jego ramach będzie inwestował w Strzyżewicach, Lipnie oraz Dąbczu.

Warunkiem lepszej oceny wniosku o dotację z budżetu Unii Europejskiej na inwestycje drogowe jest podpisanie umowy partnerskiej z innym samorządem. Wspólne przedsięwzięcie zwiększa szanse na wsparcie finansowe na budowę lub modernizację dróg lokalnych z PROW.

Powiat leszczyński podpisał porozumienia z trzema gminami. Samorząd Święciechowy złożył wniosek o wsparcie z PROW na budowę nawierzchni na ul. Pilotów w Strzyżewicach. Powiat zobowiązał się do przebudowy skrzyżowania tej ulicy z drogą powiatową w kierunku Przybyszewa. Wartość tych prac oszacowano na ok. 40 tys. zł.

Gmina Lipno planuje przebudować ul. Krańcową w swej stolicy. Starostwo w ramach porozumienia między samorządami sfinansuje za ok. 20 tys. zł modernizację jej skrzyżowania z drogą powiatową.

Samorząd Rydzyny z kolei zabiega o dotację na przebudowę ul. Sportowej w Dąbczu. Powiat planuje natomiast sfinansować jej połączenie o długości 125 m z drogą powiatową w kierunku Robczyska.

Decyzje o przyznaniu dotacji mają zapaść w ciągu czterech miesięcy. Gdyby gminy otrzymały dofinansowania, to Lipno i Rydzyna będą inwestować w 2017 r., a Święciechowa – rok później.

{gallery}joomgallery/details/przebudowa_drogi_powiatowej_do_dbcza_27,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}