Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uhonorował nagrodą pieniężną Małgorzatę Kasper z Rydzyny, która zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Otwarte drzwi”, organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Małgorzata Kasper jest pracownikiem socjalnym Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie, działającym przy Stowarzyszeniu Pro-Activ. Jej praca magisterska „Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie w swojej funkcji edukacyjno – orientacyjnej wobec osób niepełnosprawnych” , obroniona w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie  zajęła trzecie miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie „Otwarte drzwi”, organizowanym przez PFRON dla autorów prac magisterskich z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz rozwiązań technologicznych służących osobom niepełnosprawnym.

Władze powiatu leszczyńskiego uhonorowały Małgorzatę Kasper nagrodą pieniężną. Podczas spotkania ze starostą Jarosławem Wawrzyniakiem, wicestarostą Maciejem Wiśniewskim oraz zastępcą naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Izabelą Nowak laureatka przybliżyła przedstawioną w pracy tematykę rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie, w którym od 2012  r. prowadzone są warsztaty dla 30 osób, które z powodu różnego rodzaju trudności życiowych znaleźli się w grupie osób nieaktywnych zawodowo i społecznie.