Trzynastu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie zostało nagrodzonych w corocznym konkursie plastycznym  „Moje miejsce na ziemi”, współorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Moje miejsce na ziemi”, organizowanego przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym, przy współudziale m.in. Starostwa Powiatowego w Lesznie. Komisja konkursowa oceniła  82 prace autorów z czterech placówek.

Wśród nagrodzonych przez komisję konkursową znaleźli się uczniowie prowadzonego przez powiat leszczyński SOSW Rydzyna. Nagrodę specjalną prezydenta Leszna otrzymał Bartosz Giera (9 lat) za pracę „Lot balonem” (technika pastele), a nagrodę specjalną starosty leszczyńskiego - Eryk Andrzejewski (12 lat) za pracę „Nad stawem” (technika pastele). Nagrodę specjalną prezesa Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym otrzymał Maksymilian Kasztelan (14 lat) za prace „Kolorowy las” (technika pastele), nagrodę dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie - Piotr Chudy (13 lat) za pracę „Wesołe miasteczko” (technika pastele olejne), a praca Krystiana Krzyżowskiego (9 lat) „Moja wioska” (technika pastele olejne) została wyróżniona udziałem w aukcji organizowanej przez MBWA w Lesznie.

Ponadto komisja przyznała nagrody innym uczniom SOSW Rydzyna: Jakubowi Grzesikowi (12 lat) za pracę „Jesień na wsi” (technika kredki akwarelowe), Janowi Bateńczykowi (14 lat) za pracę „W dżungli” (technika pastele olejne), Michałowi Gołąbkowi (20 lat) za prace „Grzybobranie” (technika plakatówka) i Tomaszowi Szymańskiemu (20 lat) za pracę „Samochód przyszłości” (technika pastele suche). Natomiast prace wyróżnione wystawą należały do Dawida Mikołajczaka (15 lat) – „W sadzie”  (technika kredki akwarelowe), Szymona Tomkowiaka (13 lat) – „Rudzielec” (technika kredki), Izabeli Sawicz (18 lat) – „Moje miejsce na ziemi” (technika kredki), Patryka Juszczaka (17 lat) – „Wycieczka do Krakowa” (technika pastele), Bartosza Giery (9 lat) – „Z wizytą u smoka wawelskiego” (technika pastele).

Komisja konkursowa uhonorowała dyplomem Beatę Dębowicz, nauczycielkę SOSW Rydzyna za szczególne osiągnięcia w pracy artystycznej oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu uczniowie SOSW Rydzyna przedstawili krótki program muzyczno – taneczny.

fot. MBP Leszno