Tradycyjnie do Starostwa Powiatowego w Lesznie dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerze z leszczyńskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego odwiedzili  dziś Starostwo Powiatowe w Lesznie, gdzie przekazali sekretarz powiatu Katarzynie Kamińskiej Betlejemskie Światło Pokoju.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi.

Co roku harcerze ZHP Hufiec Leszno przekazują Betlejemskie Światło Pokoju leszczyńskim instytucjom, urzędom, firmom i mieszkańcom.