Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszakowicach otrzymali nową łódź do patrolowania Jeziora Dominickiego. Jej zakup został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Jeziora Dominickie jest najczęściej odwiedzanym akwenem w regionie leszczyńskim. Za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odpowiada m.in. OSP Włoszakowice, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W grudniu br. druhowie OSP Włoszakowice otrzymali łódź hybrydową RIB E&T Marine 420 Aluminium, dzięki której patrole wodne będą prowadzone szybciej i stabilniej. Dotąd jednostka dysponowała tylko pontonem bez aluminiowego dna.

Powiat leszczyński od lat finansuje działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom w sezonie letnim w miejscowościach wypoczynkowych, głównie nad Jeziorem Dominickim. Co roku przekazuje pieniądze na pokrycie kosztów zakwaterowania policjantów oddelegowanych do służby w Boszkowie – letnisku. Ponadto Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie otrzymuje środki na zakup paliwa do łodzi motorowych. Jednostka ta zapewnia bezpieczeństwo wypoczywającym i korzystającym z otwartych akwenów wodnych w powiecie leszczyńskim.

Powiat leszczyński wsparł także finansowo zakup łodzi dla OSP Włoszakowice. Łódź z wyposażeniem kosztowała 43 tys. zł, zakup sfinansowali także gmina Włoszakowice, Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prywatni sponsorzy. W oficjalnym przekazaniu łodzi strażakom OSP Włoszakowice uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.