Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wartej ok. 5,5 mln zł przebudowy drogi z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych został zatwierdzony przez wojewodę wielkopolskiego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier.

W sierpniu br. powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie (nawet do 80 proc.) kosztów szacowanej na 5.544.395 zł przebudowy ok. 4,2 km drogi powiatowej nr 4760P, na odcinku od  Gołanic (skrzyżowanie z drogą do Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą do Zbarzewa). Projekt zakłada przebudowę drogi i jej poszerzenie do sześciu metrów. Ponadto zaplanowano budowę odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie przydrożnych rowów, przebudowę i doświetlenie przejść dla pieszych oraz montaż radaru  informującego o prędkości ruchu pojazdu.

Wniosek samorządu został ujęty na liście zadań rekomendowanych przez wojewodę wielkopolskiego do zatwierdzenia przez wojewodę. Ostateczna decyzja o przyznaniu dotacji należy do premiera.