W Święciechowie oficjalnie zakończono przebudowę drogi powiatowej, sfinansowaną przez samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Święciechowa.

Spółka Infrakom z Kościana przebudowała ok. 1,7 km drogi powiatowej nr 4771P w Święciechowie – ulic Leszczyńskiej i Śmigielskiej - na odcinku od ronda przy wiadukcie przy drodze ekspresowej S5 od strony Leszna do ronda z drogami w kierunku Wilkowic i Włoszakowic.

W ramach tej inwestycji wyremontowano ok. 900 m2 nawierzchni z kostki betonowej, wyregulowano oraz wyremontowano ok. 1,5 km ścieków przykrawężnikowych, odtworzono 125 mb rowów, ułożono 10,3 tys. m2 dwóch warstw nawierzchni asfaltowych i zamontowano 30 mb poręczy ochronnych.

Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi zbudowano  dodatkowe przejścia dla pieszych, w tym przejście wyniesione przy skrzyżowaniu  w centrum miejscowości, przejście oświetlone, aktywne znaki drogowe oraz zamontowano radar z tablicą  informujący o prędkości ruchu pojazdu.  Inwestycja kosztowała 1.322.682 zł, prace po połowie sfinansowały powiat leszczyński i gmina Święciechowa.

W tym samym czasie na zlecenie gminy Święciechowa spółka Infrakom przebudowała także odcinek ul. Strzeleckiej.  W związku z zakończeniem przebudowy na skrzyżowaniu ul. Leszczyńskiej i Śmigielskiej (drogi powiatowe) oraz Wolności (droga powiatowa) i Strzeleckiej (droga gminna) w Święciechowie zmieniona została organizacja ruchu drogowego. Dwie pierwsze – dotąd główne - stały się ulicami podporządkowanymi.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. poseł Grzegorz Rusiecki oraz władze samorządowe powiatu leszczyńskiego i gminy Święciechowa.

{gallery}2019/droga_Swieciechowa_4,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}