Ok. 380 zawodników rywalizowało w Pucharze Polski w kolarstwie przełajowym Cx Włoszakowice  „Cześć i Chwała Zwycięzcom”. Zawody rozegrano dla uczczenia 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W trzeciej edycji imprezy uczestniczyła rekordowa liczba 380 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach, od najmłodszych żaków, po kategorie elity i mastersów.  Na starcie stawili się m.in. Filip Prokopyszyn (trzykrotny wicemistrz świata juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Europy w elicie na torze i olimpijczyk z Londynu), Marek Konwa (aktualny Mistrz Polski) czy Bartosz Huzarski (kolarz największych światowych tourów).

Kolarze ścigali się na wyznaczonej trasie z przeszkodami w parku we Włoszakowicach, boisku oraz w przylegającym do niego lesie. Długość pojedynczej rundy wynosiła ok. 3 km,  w zależności od kategorii kolarze mieli do pokonania od jednej do siedmiu rund.

Triumfatorzy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary (których część sfinansował powiat leszczyński), nagrody finansowe i  upominki ufundowane przez sponsorów. W uroczystej dekoracji zwycięzców uczestniczyli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, radny Rady Powiatu Leszczyńskiego i członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Rafał Jagodzik oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Marek Wąsowicz. Głównym organizatorem zawodów był Klub Sportowy „Kołownik” Włoszakowice.

Fot. wloszakowice.pl

Wyniki

{gallery}2019/Wloszakowice_rowery_przelaje_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}