W Święciechowie otwarto pierwszy w powiecie leszczyńskim Klub Dziecięcy.

W dawnym budynku przedszkola – po generalnej przebudowie - otwarty został pierwszy w powiecie leszczyńskim klub dziecięcy. „Gmina Święciechowa wspiera Maluchów +” - utworzenie pierwszego Klubu dziecięcego w Gminie Święciechowa" to tytuł projektu, na który samorząd uzyskał z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie na utworzenie miejsc opieki nad małymi dziećmi. Całkowity koszt wykonanych prac to ok. 2,7 mln zł, z czego kwota dofinansowania to ok. 1,1 mln zł, a 900 tys. zł to dodatkowe dofinansowanie z Programu Maluch +.

W uroczystym otwarciu Klubu Dziecięcego uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i radni powiatowi Józef Buszewicz i Marian Mielcarek.