Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące nakładania kar pieniężnych na właścicieli pojazdów, którzy w ciągu 30 dni nie złożą wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie.

Nowelizacja przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym dotyczy m.in. wprowadzenia kar pieniężnych za brak terminowego wykonania obowiązków związanych z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdów.

Z dniem 1 stycznia br. na właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, który nie dokona rejestracji w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia do kraju oraz na  właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w terminie nieprzekraczającym 30 dni nie zawiadomi właściwego wydziału komunikacji o jego nabyciu lub zbyciu organ rejestrujący pojazdy – w powiecie leszczyńskim Starosta Leszczyński – nakładać będzie kary w wysokości od 200 do 1000 zł.

Nowe przepisy mają zastosowanie wyłącznie do transakcji zawartych po 1 stycznia 2020 r.