P.o. Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie został st. kpt. Sebastian Kozłowski.

P.o. Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. Dariusz Matczak powołał dotychczasowego Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie  mł.bryg. Macieja Zdęgę na p.o. komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Zdęga był związany z leszczyńską jednostką ponad 30 lat, od 2017 r. stal na jej czele.

P.o. Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie został st. kpt. Sebastian Kozłowski, dotychczasowy zastępca komendanta.