Ponad 60 solistów i 9 zespołów uczestniczyło w VII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. Tradycyjnie impreza była objęta patronatem starosty leszczyńskiego.

Jury w składzie: Izabela Woźniak, Lidia Wytykowska i Karol Dziuba po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu przyznało Grand Prix Ninie Żalik.

W kategorii soliści Przedszkole – pierwsze miejsce zajął Antoni Szczepaniak, drugie - Maria Zaręba, a trzecie  - Lena Mazurkiewicz. Równorzędne wyróżnienia otrzymali Michalina Kociucka, Bartosz Polny, Gabriela Szumna, Tymoteusz Grzeszczyk.

W kategorii soliści Klasy I –III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Julia Bortel, drugie - Maria Stróżyńska, a trzecie - Mateusz Tulewicz. Równorzędne wyróżnienia otrzymali Maria Wierzyk, Franciszek Szulczyk, Nadia Biedrzyńska.

W kategorii soliści klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Gabriela Stefaniszyn, drugie - Maria Królikowska, a trzecie - Alan Sztyler. Równorzędne wyróżnienia otrzymali Oliwia Juszczak, Oliwia Borowczyk, Laura Maśląka.

W kategorii klas VII - VII wyróżnienia otrzymali Maja Marcinkowska i Maja Kowalczyk.

W kategorii solistów klas ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych miejsc i wyróżnień nie przyznano. Nina Żalik występująca w tej kategorii otrzymała Grand Prix.

W kategorii zespoły wokalne pierwsze miejsce zajął Duet Zuzia i Laura, drugie - zespół Artykulacja, a trzecie - zespół – Wysokie C.

W kategorii zespoły wokalno – instrumentalne pierwsze miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół w Kąkolewie, drugie  - zespół Blue Sky.

VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a część nagród została sfinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Wyróżnienia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie wraz z wójtem gminy Lipno Łukaszem Litką wręczał wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Fot. GOK Lipno

{gallery}2020/Lipno_koledy_pastoralki_2020,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}