We wtorek 21 stycznia br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Rydzyny upamiętniona zostanie setna rocznica odzyskania przez Rydzynę niepodległości.

Na mocy traktatu wersalskiego 17 stycznia 1920 r. Rydzyna po okresie zaborów odzyskała niepodległość. Obchody stulecia powrotu Ziemi Rydzyńskiej do Macierzy rozpoczęła odprawiona w niedzielę dziękczynna msza w kościele  św. Stanisława Biskupa w Rydzynie z udziałem pocztów sztandarowych.

We wtorek 21 stycznia br. o godz. 10:00 w sali balowej rydzyńskiego zamku rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Rydzyny. Jej program przewiduje okolicznościowe wystąpienie przewodniczącego Rady Miejskiej Rydzyny, przedstawienie historii powrotu do Macierzy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rydzynie, a także wręczenie okolicznościowych wyróżnień i podziękowań za zasługi dla gminy Rydzyna.