Zarząd Powiatu Leszczyńskiego uhonorował mieszkankę gminy Krzemieniewo Jolantę Klimasz, lekkoatletkę UKS Achilles Leszno za znaczące osiągnięcia sportowe.

Jolanta Klimasz jest medalistką Mistrzostw Polski w rzucie młotem i rzucie dyskiem, ma też na swym koncie liczne sukcesy w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych oraz członkostwo w kadrze narodowej juniorek w rzucie młotem.

O uhonorowanie mieszkanki Kociug, zawodniczki UKS Achilles Leszno, wnioskowali sołtys tej miejscowości Roman Czwojdrak oraz radny gminy Krzemieniewo Michał Michalski.  Wyniki osiągane w zawodach ogólnopolskich są doskonałą promocją powiatu leszczyńskiego, dlatego Zarząd Powiatu Leszczyńskiego postanowił przyznać Jolancie Klimasz Stypendium Starosty Leszczyńskiego.

Podczas zebrania wiejskiego w Kociugach w gminie Krzemieniewo Jolanta Klimasz otrzymała od  starosty Jarosława Wawrzyniaka podziękowania za osiągnięcia sportowe i promocję powiatu.